Firmal Microcar loodi 1984 aastal Bènèteau Group poolt, kes on suur purjelaevade valmistaja. Firmal on suured kogemused plastist paatide valmistamisel ning plasti vormimise kogemust sooviti ära kasutada ka maismaasõidukite valmistamisel. Aastal 2000 ehitati uus tehas spetsiaalselt „ilma juhilubadeta“ (licence-free) sõidukite tootmiseks. Tehas asub lääne Prantsusmaal Nates linna lähedal 7 hektarilisel maa-alal. Tehas annab tööd ligi 150 inimesele. Tehas on sisustatud kaasaegsete seadmete ning kere koostamise robotitega.


 


Microcar tehas toodab 7000 sõidukit aasta. Tehase toodangut turustatakse 14 euroopa riigis.

Tehasele omistati toodangu kvaliteedi kohta ISO 9001 sertifikaat aastal 2005.

 

Microcar tehast on tunnustatud kui sotsiaalselt vastutavat firmat.
Ettevõtte eesmärk on pakkuda turvalist ja keskkonda säästvat sõidukit, mis ehitatakse ka neid väärtusi silmas pidades. Esimesena neljarattaliste mopeedide tööstuses omistati 2008. a. selle tunnustuseks ISO 14001 sertifikaat. See annab tunnustust, et mopeedautode tootmisel tehas sorteerib jäätmeid, taaskasutab tööstuses kasutatavat vett ning täidab rangelt eluohtlike materjalide utiliseerimise korda. Mudel M.Go on algusest peale konstrueeritud 95,9 % ulatuses taaskasutatvatest materjalidest. Microcar ületab selles vallas Euroopa Ühenduse direktiivi no. 2000/53/EC nõudeid.

 

2008.a. septembris asutati Driveplant Groupe mis loodi eesmärgiga arendada, toota ja turustada kolme mopeedauto brändi - Dué, Microcar ja Ligier . Kahe margi ühinemisega saavutas Driveplant Group liidripositsiooni „ilma juhilubadeta“ sõidukite müügiturul: 45,8% - 12800 uut sõidukit aastas.

 

 

1. juulist 2014.a. loobuti Driveplanet Group nimest ja tegutsetakse edasi Ligier Group nime all.